SabaZob

کنترل کیفیت

کنترل کیفیت نماینده مشتری در شرکت صبا ذوب سپاهان می باشد

کیفیت، یک فاکتور مهم و همیشگی در شرکت صبا ذوب سپاهان می باشد. به همین منظور، بطور مداوم اقدامات گسترده ای در راستای افزایش کارآیی و بهبود عملکرد فرآیندهای مهندسی اجرا می گردد.این بدان معناست که این شرکت ضمن تمرکز بر نحوه اجرای موثر کلیه فرآیندهای اجرایی خود، برآوردن انتظارات مشتریان وتضمین کیفیت را سرلوحه کاری خود قرارداده است.

شرکت صبا ذوب سپاهان در تمامی مراحل خرید مواد اولیه، تولید و ارایه محصول بریکت اکسیژن زدا تمام سعی خود را می نماید که رضایت مشتریان را با ارایه محصولات با کیفیت تامین نماید. در همین راستا کلیه دستورالعملهای اجرایی این شرکت بر اساس نیازمندیهای ISO 9001:2008 طراحی و الگو برداری شده است. برای نیل به اهداف مورد نظر، مواد اولیه از ابتدای ورود به کارخانه و محصولات تولیدی در تمام مراحل تولید بطور دقیق و بر اساس برنامه های مدون از لحاظ کیفی تست شده و بصورت استاندارد بازرسی میگردند.

کنترل کیفیت از بازرسی مواد اولیه و انطباق آن با مشخصات مورد نیاز آغاز می شود.به منظور اطمینان از کیفیت محصول و تلرانس ابعادی و محصولات تولیدی نظیر بریکت اکسیژن زدا در تمام مراحل توسط تیم کنترل کیفی و با ابزار مهندسی بازرسی می گردد.علاوه بر مورد مذکور، شکل ظاهری و مشخصات فیزیکی نیز از موارد دیگری است که بصورت مرتب مورد بازرسی تیم کنترل کیفی قرار گرفته و در نهایت تمام سوابق کیفیت و بازرسی بایگانی و ثبت و ضبط می گردد.

اهداف کنترل کیفیت در شرکت صبا ذوب سپاهان

۱. رضایت مشتری

۲. بهبود آگاهی کیفی دربین کارگران

۳. بهبود روابط با مشتری

۴. استفاده‌ی بهینه از منابع

۵. بهبود تکنیک‌ها و روش‌های تولید

۶. افزایش اعتماد و حسن‌نیت

۷. کاهش هزینه‌های تولید

برخی از  آزمایش های مهمی که توسط این شرکت بر روی محصولات انجام میگیرد به شرح زیر میباشد:

  • تست آنالیز شیمیایی
  • تست خواص مکانیکی و فیزیکی محصولات تولیدی در شرکت
  • کنترل ابعادی محصولات
  • کنترل چشمی

کنترل کیفیت نماینده مشتری در شرکت صبا ذوب سپاهان می باشد

مشتریان

SabaZob

فولاد خوزستان

SabaZob

فولاد کاوه جنوب کیش

SabaZob

ذوب آهن فولاد خزر

SabaZob

ذوب آهن اصفهان

SabaZob

فولاد آلیاژی ایران

SabaZob

فولاد هرمزگان جنوب

SabaZob

مجتمع فولاد مبارکه

بریکت اکسیژن زدا؛ این ماده تولید داخلی شرکت صبا ذوب سپاهان بوده و با توجه به نیاز روز افزون صنعت فولاد کشور، بومی سازی شده که علاوه بر حذف اکسیژن موجبات ایجاد سرباره سیال و احیایی و حذف آخال های شناور در مذاب، و همچنین افزایش راندمان فروآلیاژها را فراهم می نماید.