مواد عایق حرارت

ceramic-fiber
پتوی سرامیکی محصولی نسوز، عایق و انعطاف پذیر است. ماده اولیه این محصول الیاف سرامیکی فله می باشد ، لذا پس از تولید این الیاف در یک فرآیند مداوم ، محصول پتو (Blanket) بدون استفاده از چسب یا هرگونه اتصال دهنده دیگری در طیف وسیعی از ضخامت و دانسیته های مختلف تولید می گردد، استحکام این پتوها از طریق ایجاد اتصالات مکانیکی داخلی (سوزنکاری) تأمین میشود ، که استحکام کششی حدود۴۰ kPa  تا ۱۳۰ kPa بدست می آید . ضخامت پتوها در محدوده ۵ الی ۶۰ میلیمتر بوده و دانسیته های آن از  Kg/m³ ۶۴ الی Kg/m³ ۱۶۰ قابل تنظیم می باشد. این پتو ها و دیگر مواد عایق در صنایع گوناگونی از جمله صنایع آهن و فولاد و فلزات غیرآهنی، صنایع نفت و پتروشیمی، صنایع کاشی و سرامیک، صنایع شیمیایی و صنایع شیشه کاربرد فراوان دارد.
شرکت سرشناس ترمال سرامیک انگلستان (Morgan)تولید کننده کلیه محصولات عایق از قبیل آجرهای عایق، پتوهای سرامیکی، پایرو بلوک و جرم های عایق می باشد و شرکت صبا ذوب سپاهان نمایندگی رسمی این برند را در کشور ایران برعهده دارد که بهترین گزینه برای حفاظت از افراد و تاسیسات در مقابل حرارت می باشد.

شرکت های معتبری مانند، مجتمع فولاد مبارکه، فولاد آلیاژی ایران، فولاد خوزستان و  فولاد سبا از جمله مصرف کنندگان عمده این برند از مواد عایق حرارت در ایران می باشند.

از جمله خصوصیات منحصر بفرد این عایق های حرارتی سرامیکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • هدایت حرارت بسیار کم
  • مقاومت عالی در برابر شوک های حرارتی و دماهای بالا
  • ذخیره سازی حرارتی بسیار پایین آن می باشد
  • موجود بودن در طیف وسیعی از ظرفیت های حرارتی و دانسیته ها و ابعاد
  • بهبود راندمان کوره ها و تجهیزات و در نتیجه کاهش مصرف انرژی
Morgan

مشتریان

SabaZob

فولاد خوزستان

SabaZob

فولاد کاوه جنوب کیش

SabaZob

ذوب آهن فولاد خزر

SabaZob

ذوب آهن اصفهان

SabaZob

فولاد آلیاژی ایران

SabaZob

فولاد هرمزگان جنوب

SabaZob

مجتمع فولاد مبارکه

بریکت اکسیژن زدا؛ این ماده تولید داخلی شرکت صبا ذوب سپاهان بوده و با توجه به نیاز روز افزون صنعت فولاد کشور، بومی سازی شده که علاوه بر حذف اکسیژن موجبات ایجاد سرباره سیال و احیایی و حذف آخال های شناور در مذاب، و همچنین افزایش راندمان فروآلیاژها را فراهم می نماید.