دلتای کوره قوس

دلتای کوره قوس

SabaZob
دلتا (سقف یک پارچه کوره قوس) نام معروف قطعه نسوز بزرگ سقف کوره قوس الکتریکی یا EAF است که معمولا از جرم های ریختنی نسوز تولید می شود و با توجه به عمر  کارکرد آن از اهمیت ویژه ای در تعیین سرعت تولید برخوردار است.حفره های داخل آن، محل عبور الکترود گرافیتی کوره قوس الکتریکی است. شرکت صبا ذوب سپاهان بر اساس نقشه دلتای سقف کوره، قابلیت تولید انواع دلتا در اندازه و وزن های مختلف را دارد. جرم به کار رفته در دلتای کوره قوس الکتریکی، معمولا از جرم های کم سیمان و گاهی با کرومیت و یا جرم هایی با خواص ویژه است.

شرکت صبا ذوب سپاهان با در اختیار داشتن پرسنل کار آزموده و با تجربه توانایی انتخاب مواد مناسب برای شرایط کاری مختلف و انواع کوره ها و فرایندهای تولید را دارا می باشد و به این ترتیب عمر کارکرد این محصول با توجه به شرایط تولید کنترل شده و فرایند پخت مهندسی در کوره های استاندارد  بسیار بالا بوده و همچنین دلتای تولیدی شرکت صبا ذوب سپاهان مقاومت نسبت به خوردگی و شوک حرارتی بسیار بالاتری از نمونه های مشابه دارا می باشد.

سقف کوره قوس الکتریکی از موثرترین قسمت های کوره قوس می باشد به گونه ای که در معرض تنش های گوناگونی مانند تنش حرارتی، شیمیایی و مکانیکی قرار میگیرد و نقش بسزایی در راندمان حرارتی کوره بر عهده دارد. این سقف در معرض دماهای بالا گاهی بیشتر از ۱۸۰۰ درجه سانتیگراد نیز قرار میگیرد، همچنین ممکن است در معرض محیط خورنده مانند سرباره و اکسیدهای فلزی به خصوص اکسیدهای آهن که برای دیرگدازها بسیار زیان آور است قرار گرفته که باعث کوتاه شدن عمر مفید کاری آن می شود. طراحی آن نیز به دلیل عبور الکترودها از حفره های طراحی شده در آن و دیگر تجهیزات تا حدودی پیچیده است و به همین دلیل در معرض تنشهای مکانیکی قابل ملاحظه ایی قرار می گیرد.
eaf-delta

مشتریان

SabaZob

فولاد خوزستان

SabaZob

فولاد کاوه جنوب کیش

SabaZob

ذوب آهن فولاد خزر

SabaZob

ذوب آهن اصفهان

SabaZob

فولاد آلیاژی ایران

SabaZob

فولاد هرمزگان جنوب

SabaZob

مجتمع فولاد مبارکه

بریکت اکسیژن زدا؛ این ماده تولید داخلی شرکت صبا ذوب سپاهان بوده و با توجه به نیاز روز افزون صنعت فولاد کشور، بومی سازی شده که علاوه بر حذف اکسیژن موجبات ایجاد سرباره سیال و احیایی و حذف آخال های شناور در مذاب، و همچنین افزایش راندمان فروآلیاژها را فراهم می نماید.