ماسه الوینی EBT

ebt-sand
ماسه الوینی به دلیل نقطه ذوب و زینتر بالا، اتلاف حرارتی پایین و مقاومت در برابر شوک های حرارتی در صنایع نسوز و فولادسازی کاربرد دارد.
برخی از کاربرد های ماسه ی اولوینی عبارتند از:
  • استفاده به عنوان پر کننده دریچه ی EBT کوره های قوس الکتریکی
  • استفاده در تولید جرم روکش تاندیش
  • استفاده در تولید آجر های منیزیم-کروم و آجر های کم منیزیم
  • برای پوشش دیوار پشتی در کانورتور های AOD
با توجه به اینکه کوره‌های قوس الکتریکی نسل جدید و مدرن به منظور کاهش میزان نفوذ سرباره به درون مذاب فولاد دارای سیستم (EBT(eccentric bottom tap-hole یامکانیزم تخلیه از کف هستند که در این کوره‌ها محفظه تخلیه به صورت عمودی در کف کوره قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از تخریب سیستم تخلیه و نفوذ ذوب در حین مرحله ذوب و تصفیه در کوره در هنگامی که دریچه تخلیه بسته است و قبل از شروع بارگیری مجدد شارژ فلزی حفره تخلیه مذاب از کف توسط ماسه نسوز مانند الیوینی پر می‌شود.

ماسه الوینی EBT  به عنوان ماسه مجرای کوره قوس الکتریکی که از زیر تخلیه می گردد استفاده می شود این ماسه با تشکیل یک لایه هم جوش شده و متمرکز مانع از نفوذ مذاب به لایه های بعد ماسه شده و در نهایت درهنگام باز شدن دریچه بر اساس فشار استاتیکی حاصل از فشار مذاب این لایه از ماسه هم جوش شده شکسته شده و مذاب تخلیه می گردد.

شرکت صبا ذوب سپاهان نماینده انحصاری شرکت Volls ترکیه در ایران است که تولید کننده ماسه الوینی EBT کوره قوس الکتریکی می باشد. ماسه های تولیدی شرکت ولس مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته که نرخ بازشوندگی کوره را تا حدود ۱۰۰ درصد افزایش می دهد و در نتیجه نقش بسزایی در افزایش سرعت تولید ایفا می کند و مورد استفاده و تایید و استفاده اکثر شرکت های فولادسازی معتبر فعال در کشور ترکیه و ایران می باشد.
Volls

مشتریان

SabaZob

فولاد خوزستان

SabaZob

فولاد کاوه جنوب کیش

SabaZob

ذوب آهن فولاد خزر

SabaZob

ذوب آهن اصفهان

SabaZob

فولاد آلیاژی ایران

SabaZob

فولاد هرمزگان جنوب

SabaZob

مجتمع فولاد مبارکه

بریکت اکسیژن زدا؛ این ماده تولید داخلی شرکت صبا ذوب سپاهان بوده و با توجه به نیاز روز افزون صنعت فولاد کشور، بومی سازی شده که علاوه بر حذف اکسیژن موجبات ایجاد سرباره سیال و احیایی و حذف آخال های شناور در مذاب، و همچنین افزایش راندمان فروآلیاژها را فراهم می نماید.