ماسه مجرای پاتیل

ماسه مجرای پاتیل

ladle-nozzle-filler-sand
ماسه مجرای پاتیل که بر روی دریچه کشویی در پاتیل ریخته می شود و وظیفه حفاظت از دریچه کشویی پاتیل را بر عهده دارد از جمله موادی می باشد که علیرغم مصرف کم نقش مهمی را در تولید بهینه فولاد ایفا می کند بطوریکه باز شدن دریچه کشوئی می بایست بدون توقف و تاخیر زمانی انجام پذیرد زیرا با توجه به مداوم بودن فرایند تولید شمش فولادی هرگونه توقف در تولید علاوه بر اتلاف وقت هزینه های تولید را نیز افزایش می دهد.
جهت استفاده بهینه وموفقیت آمیز از ماسه مجرای پاتیل باید دو فاکتور اساسی رعایت گردد :
فاکتور اول- ماسه مجرا باید مطابق با شرایط تولید و و بر طبق ابعاد و خصوصیات پاتیل انتخاب شود.
فاکتور دوم- باید به طور صحیح و مطابق دستور العمل از ماسه استفاده گردد.

ماسه مجرا از لحاظ کیفی باید دارای دو خاصیت خیلی مهم نسوزندگی بالا و مقاومت تا دمای ۱۷۰۰ و حتی بالاتر و همچنین نباید در حین عملیات مذاب مقاومت فیزیکی و شیمیایی داشته باشد و بر آنالیز و ترکیبات مذاب تاثیری نگذارد.

شرکت صبا ذوب سپاهان نماینده شرکت SURYUNG کره جنوبی در ایران است که تولید کننده ماسه مجرای پاتیل می باشد. این پودرها مقاومت بالایی در برابر حرارت و نسوزندگی بسیار خوبی دارند که نرخ بازشوندگی را تا حدود ۱۰۰ درصد افزایش داده و در نتیجه نقش بسزایی در افزایش تولید ایفا می کند و مورد استفاده و تایید بسیاری از کارخانجات بزرگ ایران و جهان می باشد. شرکت های: مجتمع فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان جنوب، فولاد آلیاژی ایران، فولاد سبا و ذوب آهن اصفهان مصرف کنندگان این مواد می باشند.
SURYUNG

مشتریان

SabaZob

فولاد خوزستان

SabaZob

فولاد کاوه جنوب کیش

SabaZob

ذوب آهن فولاد خزر

SabaZob

ذوب آهن اصفهان

SabaZob

فولاد آلیاژی ایران

SabaZob

فولاد هرمزگان جنوب

SabaZob

مجتمع فولاد مبارکه

بریکت اکسیژن زدا؛ این ماده تولید داخلی شرکت صبا ذوب سپاهان بوده و با توجه به نیاز روز افزون صنعت فولاد کشور، بومی سازی شده که علاوه بر حذف اکسیژن موجبات ایجاد سرباره سیال و احیایی و حذف آخال های شناور در مذاب، و همچنین افزایش راندمان فروآلیاژها را فراهم می نماید.